безкоштовно з міських і мобільних

Повернення

Інструкція з повернення товару

1. Обмін / повернення якісного товару

1.1 Підстава:

Для повернення якісного товару необхідна наявність певних причин для повернення, які вказані в ст. 9 Закону України “Про захист прав споживачів” (далі по тексту – Закон), і стан товару, а саме:

1) товар купувався Покупцем не пізніше 14 днів з дати подання вимоги про повернення, не рахуючи день покупки;

2) товар підлягає поверненню відповідно до Переліку товарів належної якості, що не підлягають обміну (поверненню), затвердженого Постановою КМУ.

3) товар не підійшов Покупцеві за розміром, кольором, фасоном або інших підстав, які не пов'язані з претензіями до якості товару;

4) товар не використовувався, збережено його товарний вид, упаковка, споживчі властивості, пломби, ярлики, відсутні механічні пошкодження, товар знаходиться в робочому стані;

5) Покупець пред'являє розрахунковий документ, виданий при покупці товару, і гарантійний талон.

 

УВАГА! При поверненні якісного товару Покупцеві надано право обміняти товар на аналогічний у продавця, у якого товар купувався (ст.9 Закону), а не відразу вимагати повернення грошей. І тільки якщо у Продавця немає аналогічного товару для обміну, Покупець має право:

1) повернути придбаний товар одночасно з придбанням у Продавця іншого товару з наявного в асортименті магазину з відповідним перерахуванням вартості і сплатою позитивної різниці, або поверненням магазином від'ємної різниці між цінами товарів;

2) розірвати раніше укладений договір купівлі-продажу і отримати гроші назад (протягом 7-ми робочих днів тим же спосіб розрахунку, що і використовувався при оплаті за товар (готівковий розрахунок, безготівковий розрахунок)).

 1.2 Дії Покупця:

1) Покупець заповнює заяву (Додаток № 1) «Форми заяв від клієнта». Заява може бути складена фахівцем, які приймають товар, але має бути обов'язково підписана Покупцем.

2) Покупець пред'являє документ, що підтверджує оплату товару – чек або видаткову накладну, а також гарантійний талон на товар. У разі якщо Покупець пред'явив будь-яка вимога, але, при цьому, не надав розрахункового документа, посилаючись на те, що розрахунковий документ втрачено або товар йому подарований і т.п., в першу чергу необхідно перевірити технічний паспорт або інший документ, що його замінює. У разі якщо технічний паспорт оформлений правильно (вказана дата продажу, поставлені підписи продавця та покупця, а також штамп магазину), необхідно отримати від споживача заяву (Додаток № 1) на видачу дубліката розрахункового документа і виконати відповідну процедуру його (дубліката) видачі для розгляду вимог Покупця по суті.

3) Передає товар співробітнику магазину.

УВАГА! При відновленні платіжного документа необхідно перевірити чи дійсно був продаж товару, що повертається в зазначену в гарантійному талоні дату. Якщо реалізація такого товару, датою зазначеної в гарантійному талоні, магазином не проводилася, необхідно відмовити Покупцеві в розгляді його претензії. Причому відмова має проводитися в тій формі, в якій надійшло звернення Покупця (в письмовій або в усній).

1.3 Дії співробітників:

1) Прийняти від Покупця заяву, платіжний документ, гарантійний талон.

2) Отримати від Покупця документ що посвідчує особу (паспорт або документ, що його замінює). За згодою Покупця, зробити копію документа. При відмові покупця робити копію документа переписати дані документа (ПІБ, номер і серію документа, місце реєстрації Покупця).

3) Прийняти від Покупця товар. Зробити огляд товару на наявність механічних пошкоджень, пошкоджень заводських пломб. Звірити серійний номер на пристрої з упаковкою та гарантійним талоном. Перевірити комплектацію. По можливості зробити простий тест (вкл / викл). У разі недотримання цих умов і порушення товарного вигляду – відмовити покупцеві в процедурі повернення грошей.

4) У разі, якщо товар не робочий– приймати товар в ремонт. Тоді клієнт очікує 14 днів підтвердження гарантійних товару.

5) Видати клієнту гроші.

6) При необхідності тестування товару– перемістити товар в СЦ.

7) Якщо тестувати товар не потрібно – поступати, як з новим товаром.

8) Якщо в товарі є заповнений офіційний гарантійний талон і цей талон не поставляється окремо на склад, то товар переміщати для уцінки.

УВАГА! У разі повернення якісного товару в термін, що перевищує 14 днів, узгодити можливість повернення (за допомогою електронної пошти) з менеджером магазину.

Ставте питання у Telegram Ставте питання у Viber